Fixtures 2017
Fixtures, top performances and averages for 2017.
Date | Opponents | Venue | Result/Performances |
Sat 22 Apr | Greenmount 2nd XI | A | WON |
Sat 29 Apr | Bury 2nd XI | H | WON - Bret 189 |
Sat 6 May | Winton 2nd XI | A | WON - Si Marsh 5-29 |
Sat 13 May | Blackley | H | WON - MATCH FORFEITED |
Sat 20 May | ELPM | A | ABANDONED |
Sat 27 May | Woodbank 2nd XI | A | WON - R Wilkes 5-21 |
Sat 3 Jun | Egerton 2nd XI | H | WON - S Marsh 5-24 |
Sat 10 Jun | Walshaw 2nd XI | A | ABANDONED |
Sat 17 Jun | Flixton 2nd XI | H | WON - R Wilkes 5-43, Bret 111* |
Sun 18 Jun | CUP - Thornham | H | LOST |
Sat 24 Jun | Elton 2nd XI | A | LOST - Doc 5-40 |
Sat 1 Jul | Roe Green 2nd XI | H | LOST |
Sat 8 Jul | Greenmount 2nd XI | H | WON - Kieran 59, Bret 58, Ry Marsh 51 |
Sat 15 Jul | Bury 2nd XI | A | LOST |
Sun 16 Jul | Winton 2nd XI | H | WON |
Sat 22 Jul | Blackley | A | LOST |
Sat 29 Jul | ELPM | H (Radcliffe) | LOST |
Sat 5 Aug | Woodbank 2nd XI | H (Bolton) | LOST |
Sat 12 Aug | Egerton 2nd XI | A | WON |
Sat 19 Aug | Walshaw 2nd XI | H (Bolton) | ABANDONED |
Sat 26 Aug | Flixton 2nd XI | A | WON - KC 89* |
Sat 2 Sep | Elton 2nd XI | H (Ramsbottom) | LOST - Nick Marsh 7-50 |
Sat 9 Sep | Roe Green 2nd XI | A | ABANDONED |
Date | Opponents | Venue | Result/Performances |
Sat 22 Apr | Edenfield 2nd XI | H | LOST |
Sat 29 Apr | Brooksbottom 2nd XI | A | LOST |
Sun 30 Apr | Brooksbottom 2nd XI (CUP) | H | WON |
Sat 6 May | Bolton Indians | H | LOST - D Collins 55, M Mamsa 50, R Stoney 55 |
Sat 13 May | ELPM 2nd XI | A | WON - M Mamsa 91, D Ashburner 73 |
Sat 20 May | Worsley 2nd XI | H | ABANDONED |
Sat 27 May | Hindley St Peters 2nd XI | H | WON - Sail 53* |
Sun 28 May | Roe Green (CUP) | A | LOST |
Sat 3 Jun | Bamford Fieldhouse 2nd XI | A | LOST - L Dickinson 81* |
Sat 10 Jun | Fothergill & Harvey | H | ABANDONED |
Sat 24 Jul | Deane & Derby 2nd XI | H | WON - Ry Marsh 82* |
Sat 1 Jul | Westleigh 2nd XI | A | LOST |
Sat 8 Jul | Edenfield 2nd XI | A | WON - Russ 6-49 |
Sat 15 Jul | Brooksbottom 2nd XI | H | LOST |
Sun 16 Jul | Bolton Indians 2nd XI | A | LOST |
Sat 22 Jul | ELPM 2nd XI | H (Bolton) | ABANDONED |
Sat 29 Jul | Worsley 2nd XI | A | LOST |
Sat 5 Aug | Hindley St Peters 2nd XI | A | WON - Dee 96*, George Green 72, Russ 5-26 |
Sat 12 Aug | Bamford Fieldhouse 2nd XI | H (Radcliffe) | LOST |
Sat 19 Aug | Fothergill & Harvey | A | ABANDONED |
Sat 2 Sep | Deane & Derby 2nd XI | A | LOST |
Sat 9 Sep | Westleigh 2nd XI | H (Radcliffe) | ABANDONED |
Date | Opponents | Venue | Result/Performances |
Sun 7 May | Blackpool CC | H | WON - Danielle 78, Roshi 78 |
Sun 21 May | Ribble Valley District - Vipers Pink | A | ABANDONED |
Mon 29 May | Tornados CC | A | WON |
Fri 16 Jun | Leigh CC - T20 | H | WON |
Sun 25 Jun | Ribble Valley District - Vipers Grey | H | LOST |
Fri 7 Jul | Monton and Weaste CC - T20 | A | WON |
Sun 9 Jul | St Annes CC | H | WON - Katie 6-7 |
Fri 14 Jul | Norden - T20 | H | WON |
Sun 6 Aug | Leyland CC | A | ABANDONED |
Sun 3 Sep | Egerton CC | H |
All games start at 10am
Date | Opponents | Venue | Result/Performances |